O nás

Cílem našeho internetového ochodu Fair-bio-caje.cz je zprostředkovat lidem možnost zakoupit kvalitní čaje či kávu značky Clipper, která není v České republice příliš rozšířená. Clipper jako jedna z mála značek vlastní certifikaci Fairtrade a Bio, což je i jedním z hlavních důvodů proč se náš tým rozhodl tuto anglickou značku rozšiřovat dál. V dnešní době si je již mnoho lidí vědomo přínosů ekologického zemědělství a z toho důvodu dává přednost výrobkům Bio kvality. U nás v e-shopu však kromě Bio kvality, máme společně navíc možnost díky prodeji produktů Fairtrade pomoci i opomíjeným výrobcům nebo zemědělcům z chudých oblastí. Proto budeme jedině rádi, když naší „čajovou a kávovou" spoluprací podpoříme dobrou věc, za jejíž účelem jsme tento e-shop zakládali.

"Výrobek Fairtrade se pozná podle ochranné známky přímo na obalech. Jedná se o nezávislé označení, které spotřebitelům zaručuje, že výrobky splňují stanovené sociální, ekologické a ekonomické požadavky spravedlivého obchodu."

"Soil Association Certification Ltd je v Británii zodpovědná za certifikování přes 80% všech organických produktů prodávaných v zemi. Výrobek, který byl touto asociací certifikován má na svém obale symbol Soil Association organic a vy si můžete být jisti jeho Bio kvalitou."Historie projektu

Náš tým si s nápadem prodávat kvalitní čaje a kávu, které podporují férový obchod, pohrával již delší dobu. Mezi vytvořením stránek obsahu jsme popíjeli a ochutnávali čaje Clipper, abychom měli snadnější výběr druhů pro začlenění do naší nabídky.

Začínali jsme pouze s deseti druhy, ale během krátké doby jsme nabídku rozšířili o další vynikající sáčkové čaje, sypané čaje, praženou a rozpustnou kávu a horkou instantní čokoládu.